Solidarność Wielkopolska - „21 lat w gazie”
„21 lat w gazie”
Poniedziałek 10 listopada 2014

Pod takim hasłem w niedzielę  19 października br. odbyła się impreza z okazji 21-lecia startów Adama Skórnickiego na torze żużlowym.

Na zawodach pojawili się zawodnicy  młodzi jak bracia Pawliccy, Tobiasz Musielak czy Dakota North oraz starzy mistrzowie: Sam Ermolenko, Zenon Plech, Roman Jankowski, nawet Piotr Pawlicki.

Zawody odbyły się w formule rodzinnego pikniku. Po zakończeniu zabawy Adam Skórnicki otrzymał statuetkę „PRZYJACIEL SOLIDARNOŚCI”, przyznaną przez Wielkopolską Solidarność. Wręczył ją szef leszczyńskiej „Solidarności” Karol Pabisiak podkreślając, że jest to wyróżnienie prestiżowe, przyznane Adamowi za blisko 17-letnią współpracę z NSZZ „Solidarność”.

Przypomnijmy, że żużlowiec był przez lata gościem obozów i kolonii organizowanych przez Związek dla dzieci ze środowisk popegeerowskich z całego kraju. A w 2011 r., startując w barwach UNII LESZNO  promował Związek, jeżdżąc z logo „Solidarności” na kevlarze, zdobywając drużynowe  wicemistrzostwo Polski. Adam, jak powiedział, był pozytywnie zaskoczony takim wyróżnieniem.

bg