Solidarność Wielkopolska - „Dekomunizacja” na gmachu Tysola
„Dekomunizacja” na gmachu Tysola
Wtorek 13 listopada 2018

Kilkudziesięciometrowy baner z rysunkiem „Dekomunizacja” zawisł na siedzibie „Tygodnika Solidarność”. W ten sposób redakcja odpowiedziała na napis „Konstytucja”, który totalna opozycja umieściła na siedzibie rzekomo bezstronnego Sądu Najwyższego.

Autorem grafiki na banerze, który zawisł na budynku, gdzie mieści się siedziba Tygodnika Solidarność, jest felietonista gazety Cezary Krysztopa.

- Cieszę się w jakimś sensie, że na Sądzie Najwyższym zawisł napis „Konstytucja”. Bo to właśnie w Konstytucji zapisane jest, że sprawę wieku emerytalnego sędziów deleguje się z Konstytucji. Martwi mnie jednak, że nie pojawił się tam też napis „Dekomunizacja” - mówił Cezary Krysztopa na konferencji prasowej zwołanej 23 października. - Sąd Najwyższy, chociażby za pośrednictwem portretów, które wiszą w jego holu głównym, identyfikuje się z pewnymi autorytetami, jak Wacław Barcikowski, który był szefem SN w okresie stalinowskim wtedy, gdy SN zatwierdzał wyroki śmierci na Żołnierzy Wyklętych. My się z takim systemem wartości nie utożsamiamy – oświadczył.