Solidarność Wielkopolska - „Droga Julio” - premier Szydło odpowiada na list 9-letniej dziewczynki
„Droga Julio” - premier Szydło odpowiada na list 9-letniej dziewczynki
Poniedziałek 25 stycznia 2016

9-letnia Julia z Mikołowa napisała do premier Beaty Szydło list, w którym wyraża smutek z powodu tego, że w ramach programu „Rodzina 500+” nie otrzyma 500 zł, tak jak jej młodsza siostra.

Z szacunkiem informuję, że pięćset złotych dla drugiego dziecka jest niesprawiedliwe wobec pierwszego dziecka i rodzin z jednym dzieckiem. Dlaczego pierwsze dziecko nie dostanie pięciuset złotych? Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego.


W odpowiedzi premier B. Szydło zaprosiła ją do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdyż jak tłumaczy chętnie wysłucha wszystkich jej uwag.

Dziękuje bardzo za Twój list. To bardzo ważny głos w debacie na tematrządowego programu „Rodzina 500+”. Zapewniam Cię, że bierzemy go pod uwagę. Jak wszystkie głosy obywateli, również Twój jest dla mnie niezwykle ważny. /…/ Droga Julio bardzo mi się podoba, że pytasz i poszukujesz odpowiedzi na swoje wątpliwości. O to właśnie chodzi. Chciałabym pomóc je rozwiać w rozmowie z Tobą. Zapraszam Cię do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Będzie mi bardzo miło poznać Ciebie i Twoja Rodzinę. Jeśli nie będziesz mogła mnie odwiedzić to ja chętnie przyjadę do Ciebie – napisała premier B. Szydło.