Solidarność Wielkopolska - „Śladami Solidarności”
„Śladami Solidarności”
Poniedziałek 8 lipca 2019

Pod koniec maja 2019 r. grupa uczniów klas pierwszych i drugich XI LO w Poznaniu wzięła udział w warsztatach i zajęciach projektowych w Gdańsku. Wyjechali tam w ramach projektu edukacyjnego „Śladami Solidarności”, a organizatorami i twórcami tego projektu byli nauczyciele: p. Małgorzata Hofa-Bargieł, p. Katarzyna Jankowska i p. Maciej Siwik.

Celem projektu było nie tylko zapoznanie się z dziedzictwem polskiej demokracji  i historią kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego, ale także uczczenie 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach, między innymi w Europejskim Centrum Solidarności, w Sali BHP i na terenie Stoczni Gdańskiej, w Ratuszu, na Westerplatte, pod budynkiem Poczty Polskiej w Gdańsku oraz w Muzeum II Wojny Światowej.

W tym roku sponsorami wyjazdu byli:  Region Wielkopolska NSZZ Solidarność oraz organizacje zakładowe „S” w Volkswagen Poznań, GlaxoSmithKline,  Gaz-Systemie oraz Wydział Oświaty i Rada Rodziców XI LO.

Uczestnicy serdecznie dziękują sponsorom. Zachęcamy do udziału w następnej edycji projektu, który poszerza horyzonty i pozwala poznać tajniki historii.

lo11.pl