Solidarność Wielkopolska - „Solidarność” dla Ukrainy - Apel o oddawianie krwi
„Solidarność” dla Ukrainy - Apel o oddawianie krwi
Poniedziałek 24 lutego 2014

Przewodniczący KK Piotr Duda zaapelował do członków Związku o oddawanie krwi dla ofiar tragicznych wydarzeń na Majdanie: - „Solidarność”" zawsze słynęła z umiłowania wolności. Dlatego nie możemy być obojętni wobec walki Ukraińców o demokrację i tragedii ofiar ostatnich dni w Kijowie. Apeluję  do członków NSZZ „Solidarność”, sympatyków oraz wszystkich ludzi dobrej woli o podzielenie się krwią z osobami, które tego najbardziej potrzebują na Ukrainie.

W wyniku krwawych walk na ulicach Kijowa i innych miast Ukrainy  zginęło ponad 100 osób, ok. 1000 osób jest rannych. „Solidarność” w pełni wspiera protestujących na Majdanie. Nie możemy ich zostawić samych. Pomóżmy im oddając krew.

  Krew można oddawać w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu

ul. Marcelińska 44

Adresy oddziałów terenowych można zaleźć na stronie: www.rckik.poznan.pl

 

Zbiórka na pomoc medyczną

Regiony nadgraniczne „Solidarności” przygotowują konwój z transportem humanitarnym na Ukrainę. Będą to przede wszystkim środki opatrunkowe i materiały pierwszej pomocy medycznej. Pierwszy transport powinien wyruszyć już w tym i zostanie sfinansowany ze zbiórki wśród członków Związku. „Solidarność” przy pomocy współpracujących z nami osób uczestniczących w wielu misjach wojskowych wspomoże również ewakuację Polaków znajdujących się zagrożonych rejonach. Szczególnie studentów i osób pracujących na Ukrainie.

Koordynacją i logistyką całego przedsięwzięcia zajmuje się zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S”, a jednocześnie szef Regionu Podkarpacie, graniczącego z Ukrainą – Tadeusz Majchrowicz. W imieniu całego Związku zbiórką pomocy zajmuje się Region Świętokrzyski. Działania te wspierają również regiony: Ziemia Przemyska, Rzeszowski i Środkowo-Wschodni.

Środki należy przekazywać na konto Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”

34 1020 2629 0000 9102 0009 1546

z dopiskiem:„UKRAINA”

Wszelkich informacji udziela Tadeusz Majchrowicz – tel. 512 983 530. W imieniu organizatora zbiórki pieniędzy Regionu Świętokrzyskiego informacji udziela Paweł Krzeszowski – tel. 533-263-987.