Solidarność Wielkopolska - „Solidarność według kobiet”
„Solidarność według kobiet”
Poniedziałek 8 lutego 2016

Prawie po 150 projekcjach filmu „Solidarność według kobiet” i ponad 50 spotkaniach w całej Polsce oraz na świecie rozpoczęła się dystrybucja tego dokumentu na płytach DVD.

Pełnometrażowy film dokumentalny „Solidarność według kobiet”  opowiada historię kilkunastu odważnych Polek, których mądrość, determinacja i zaangażowanie w opozycję lat 80. wpłynęły na zmianę realiów politycznych w Polsce. Jedną z bohaterek filmu jest Ewa Zydorek, która przez wiele lat była Sekretarzem ZR Wielkopolska, a obecnie pełni funkcję Sekretarza Komisji Krajowej. Tym, co spaja dwie płaszczyzny filmu – historyczną i współczesną, jest postać współreżyserki (wraz z Piotrem Śliwowskim)  i narratorki - Marty Dzido, urodzonej w 1981 r. symbolicznej córki „Solidarności”.

Film można nabyć przez stronę www.solidarnoscwedlugkobiet.com

Cena - 29,99 zł brutto za płytę. W przypadku zamówienia hurtowego dystrybutor proponuje następujące rabaty:

  • przy zamówieniu od 10 do 100 sztuk cena jednostkowa = 21,99 zł brutto,
  • od 100 – 500 sztuk = 19,99 zł,
  • powyżej 500 sztuk = 17,99 złotych brutto.

Film jest sprzedawany w wersjach: polskiej („Solidarność według kobiet”), niemieckiej z napisami lub lektorką („Die Frauen der Solidarnosc”),  angielskiej z napisami lub lektorką („Solidarity according to women”).

Film powstawał w latach 2010-2014 z własnej inicjatywy twórców: Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, a jego ukończenie było możliwe dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu z Instytutem Pamięci Narodowej, koprodukcji z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytucją Filmową Silesia Film i Europejskim Centrum Solidarności, przy wsparciu Polish American Congress Charitable Foundation, International Visegrad Fund, Fundacji Henricha Bölla, Fundacji Obiektyw-Na, „Młoda Polska” – Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, donatorów prywatnych oraz uczestników crowdfundingu na WspieramKulture.pl

Więcej informacji na stronie: www.solidarnoscwedlugkobiet.com

na profilu: pl-pl.facebook.com/SolidarnoscWedlugKobiet oraz bezpośrednio u producenta i reżysera Piotra Śliwowskiego, tel. 606 488 729  mail: piotr.sliwowski@gmail.com