Spotykamy się, by uczcić tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju, chcemy, żeby już nigdy nie było sytuacji, w której brat staje przeciwko bratu. Ponad 56 ofiar zamordowanych albo pobitych ze skutkiem śmiertelnym. Z Wielkopolski 421 internowanych - w skali kraju internowanych było ponad 10.000 ludzi. Nie sposób zliczyć tych, którzy zostali wyrzuceni z uczelni, czy stracili pracę - mówił szef wielkopolskiej „S” Jarosław Lange przed Poznańskimi Krzyżami w 37 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wcześniej delegacja „Solidarności” złożyła wieńce w miejscach upamiętniających Ofiary stanu wojennego: o. Honoriusza, Piotra Majchrzaka, Wojciecha Cieślewicza i pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W kościele oo. Dominikanów została odprawiona Msza św. w intencji Ofiar stanu wojennego.
W Pile odbyło się uroczyste spotkanie Rady Oddziału Piła NSZZ „Solidarność”. Członkowie Rady wraz mieszkańcami, samorządowcami i delegacjami stowarzyszeń złożyli kwiaty i znicze pod pamiątkowym obeliskiem na Rondzie Solidarności. Uroczystości uświetnili uczniowie Szkoły im. Adama Mickiewicza prezentując część artystyczną. W Kościele pw. Świętej Rodziny w asyście pocztów sztandarowych odprawiona została Msza w intencji Ofiar stanu wojennego i Ojczyzny.
W Jarocinie uroczystości rocznicowe rozpoczęły się odmówieniem różańca i wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych. Tradycyjnie już w kościele pw. św. Marcina została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji działaczy NSZZ „Solidarność”, po której zebrani przeszli pod pomnik „Solidarności” gdzie złożono wieńce i kwiaty. Jarocin udekorowany był flagami „Solidarności”.