Solidarność Wielkopolska - 64 rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 r.
64 rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 r.
Poniedziałek 22 czerwca 2020

28 czerwca 2020 r. będziemy obchodzić 64. rocznicę Powstania Poznańskiego 1956 roku. Ze względu na epidemię COVID-19 oraz obowiązującymi zakazami uroczystości nie będą tak bogate jak zwykle.

Przestrzegając zasad bezpieczeństwa związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się epidemii, w szczególności dotyczących utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między uczestnikami wydarzenia i dostosowanie się do wszelkich przepisów i zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, Komitet Obchodów Czerwca 1956 uzgodnił, że uroczystości odbędą się tylko w dniu 28 czerwca br. z udziałem wyznaczonych delegacji.

Zarząd Regionu na posiedzeniu w dniu 15 czerwca br. wyznaczył, określoną liczebnie przez Komitet Obchodów Poznańskiego Czerwca 56, 10 osobową delegację.

Umożliwiając wszystkim zainteresowanym Wielkopolanom i Poznaniakom udział w głównej części obchodów odbywających się na pl. Mickiewicza pod Poznańskimi Krzyżami, informujemy, że uroczystości będą transmitowane w telewizji WTK.

Po zakończeniu głównych obchodów rocznicowych na pl. Mickiewicza delegacje udadzą się do kościoła oo. Dominikanów, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar i uczestników Czerwca 56.

W godzinach rannych, przed rozpoczęciem uroczystości na pl. Mickiewicza, delegaci Komitetu Organizacyjnego Obchodów Rocznic Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku złożą wspólną wiązankę kwiatów w pozostałych miejscach pamięci.

Tegoroczne uroczystości odbędą się bez udziału pocztów sztandarowych.

Pełny program obchodów można znaleźć na stronie solidarnosc.poznan.pl