Solidarność Wielkopolska - Aktualności

Poniedziałek 13 maja 2019

6 maja w Poczcie Polskiej rozpoczęła się akcja protestacyjna „Żółta kartka dla Zarządu”. Pracownicy założyli żółte kamizelki, do których przypięli znaczki z napisami: „Żądamy podwyżek wynagrodzeń”.

Poniedziałek 13 maja 2019

Rada Miasta Leszna nadała Karolowi Pabisiakowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Leszna. Uroczystość nadania tytułu odbyła się podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Lesznie.

fot. pixabay.com

Komisja Krajowa NSZZ „S” podczas obrad 25 kwietnia w Szczyrku zwróciła się do wszystkich ugrupowań politycznych o przedstawienie jasnego i wyczerpującego stanowiska w sprawie polityki klimatyczno-energetycznej UE.

fot. Robert Wąsik

W czwartek 9 maja  2019 r. przed Ambasadą USA w Warszawie odbył się briefing prasowy związków zawodowych działających w Amazon. W tym dniu w firmie rozpocznie się spór zbiorowy. „Solidarność” oraz Inicjatywa Pracownicza domagają się podwyżek wynagrodzeń i realnej poprawy warunków pracy.

Fot. T. Gutry

7 maja przed Ministerstwem Sprawiedliwości stanęło miasteczko namiotowe. To kolejny po marcowej manifestacji w Warszawie etap protestu pracowników sądów i prokuratury. Solidarność i pozostałe związki zawodowe domagają się podwyżek wynagrodzeń i ustawy kompleksowo regulującej ich warunki pracy.

fot. pixabay.com

Organizacje pracodawców, w tym Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET wystosowały wspólny list do wicepremier Beaty Szydło, szefów resortów zdrowia, rodziny i sprawiedliwości, jak również do parlamentarzystów, w którym wyrażają sprzeciw wobec usunięcia z projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego zmiany umożliwiającej aptekom udział w programie Karta Dużej Rodziny (KDR).

fot. Józef Wieczorek

W 42. rocznicę tragicznej śmierci Stanisława Pyjasa, studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracownika KOR, przy skwerze Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowie, odsłonięto jego pomnik. Pyjas został zamordowany na zlecenie SB w kamienicy przy ul. Szewskiej w Krakowie 7 maja 1977 r. Sprawcy jego śmierci do dziś nie zostali odnalezieni.

Poniedziałek 13 maja 2019

Już w lipcu wystartują Pracownicze Plany Kapitałowe. Kolejność ich tworzenia będzie uzależniona od wielkości lub typu pracodawcy. Najwcześniej do PPK mają przystąpić pracodawcy zatrudniający powyżej 250 pracowników. Najpóźniej, bo w połowie 2020 r., małe firmy oraz jednostki sektora finansów publicznych.