Solidarność Wielkopolska - Andrzej Duda gwarantem zmian
Andrzej Duda gwarantem zmian
Poniedziałek 11 maja 2015

W czwartek 7 maja kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda podsumował swoją kampanię wyborczą. Konwencja odbyła się w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Podobne konwencje - zorganizowane przez miejscowe sztaby wyborcze - trwały w tym samym czasie w 16 miastach wojewódzkich.

W poznańskiej konwencji w hotelu Ikar licznie zebrani zwolennicy Andrzeja  Dudy wysłuchali transmitowanego na żywo wystąpienia kandydata do najwyższego urzędu w państwie.

Obecny był m.in. przewodniczący wielkopolskiej „S” Jarosław Lange, który powiedział, że Andrzej Duda jest nie tylko kandydatem PiS, ale również kandydatem Solidarności. Jest gwarantem zmian korzystnych dla polskich pracowników.

Przypomniał, że już w marcu br. Zarząd Regionu Wielkopolska,  jako pierwszy w kraju, poparł kandydaturę Andrzeja Dudy, a 5 maja Komisja Krajowa NSZZ „S” podpisała z Andrzejem Dudą Umowę programową dotyczącą postulatów zgłaszanych przez Związek.  

J. Lange dodał, że za rządów obecnej koalicji dialog społeczny został sprowadzony do poziomu rynsztoka. Odrzucane były liczne inicjatywy społeczne i związkowe mimo poparcia dla nich wielu milionów Polaków. Działania te są szkodliwe dla państwa, a we wszystkie z nich był zaangażowany Bronisław Komorowski, który podpisywał wszystkie antyspołeczne, antypracownicze i antyzwiązkowe ustawy.