Solidarność Wielkopolska - Bezpłatne studia we Frankfurcie
Bezpłatne studia we Frankfurcie
Poniedziałek 28 kwietnia 2014

Wielkopolska „Solidarność” od wielu lat współpracuje z Akademią Pracy we Frakfurcie nad Menem (Europäische Akademie der Arbeit in der Universität Frankfurt). Każdego roku niemieccy związkowcy oferują bezpłatne studia związkowe dla członków Związku lub osób blisko współpracujących z „Solidarnością” naszego Regionu. 

Celem studiów jest wykształcenie kompetencji w zakresie: prawa pracy, polityki społecznej, ekonomii i gospodarki, organizacji i zarządzania oraz technik negocjacji. W każde z wymienionych zagadnień wplecione są elementy etyki.

Oferta skierowana jest do osób młodych - również studentów (członków i sympatyków NSZZ „Solidarność”), posługujących się biegle językiem niemieckim.

Strona niemiecka gwarantuje: internat, stypendium, ubezpieczenie  zdrowotne, pokrycie kosztów podróży w obie strony.

Rozpoczęcie studiów: październik 2014 r.

Zainteresowanych podjęciem studiów prosimy o nadesłanie CV w j. niemieckim i polskim do 20 czerwca 2014 na adres mailowy: agnieszka.minkowska@solidarnosc.poznan.pl

W pierwszym tygodniu lipca odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna w j. niemieckim i polskim. O dokładnym terminie kandydaci zostaną powiadomieni mailowo.