Solidarność Wielkopolska - Centrum Edukacji Młodzieży zaprasza
Centrum Edukacji Młodzieży zaprasza
Poniedziałek 27 lipca 2015

Ks. dr Paweł Nowogórski CSMA oraz  Paweł Fereniec zapraszają do muzeum multimedialnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które mieści się w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. J. Popiełuszki w Górsku, w pobliżu miejsca uprowadzenia księdza.

Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła (Księża Michalici) przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz funduszy Unii Europejskiej otworzyło w październiku 2014 roku nowoczesny kompleks muzealno – edukacyjny Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

W centralnej części kompleksu znajduje się nowoczesne, multimedialne, interaktywne muzeum poświęcone postaci księdza Jerzego Popiełuszki, sala audytoryjna kinowo-teatralna na 110 miejsc z pełnym zapleczem garderobianym, w której mogą odbywać się sympozja, spotkania, przedstawienia teatralne, projekcje filmowe itd., dwie sale szkoleniowe, świetlica środowiskowa, sala warsztatowa z Muzeum Regionalnym, boisko sportowe wielofunkcyjne oraz infrastruktura uzupełniająca.

W powstałej części obiektu z początkiem 2015 roku rozpoczęła działalność Fundacja Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, która organizuje występy artystyczne, przeglądy teatralne, projekcje filmowe, prezentacje multimedialne oraz przygotowuje programy edukacyjne, kulturalne, prozdrowotne, sportowe, religijne i historyczne skierowane do szerokiego grona odbiorców.

Obecnie oferujemy grupom zorganizowanym, parafiom, szkołom całodniowe wycieczki–pielgrzymki do miejsca porwania ks. Jerzego i kompleksu Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, w tym Muzeum Multimedialnego ks. Jerzego Popiełuszki. Centrum proponuje wiele rozwiązań logistycznych, np. może zapewnić transport na całej trasie, opiekę przewodnika podczas pobytu w Centrum, oprowadzanie po muzeum, oraz seans w sali kinowej. Możemy również zamówić catering, zorganizować ognisko, grilla, występy w sali teatralnej itd. Zapraszamy także osoby indywidualne, rodziny.

Obok Muzeum znajduje się zabytkowy kościół z 1614 roku – jest więc możliwość modlitwy, odprawienia mszy św. i zwiedzania.

Zapraszamy także grupy, które chcą skorzystać z kilku wybranych możliwości lub same wszystko zorganizować. Jesteśmy otwarci na rozmowy i sugestie. Wystarczy skontaktować się z jedną z poniżej podanych osób i ustalić szczegóły.

Koszty wycieczki-pielgrzymki przy naszej organizacji zależą od kosztów przejazdu i wyżywienia, czyli od wybranych przez Państwa opcji. Zwiedzanie Muzeum i Centrum Edukacji jest całkowicie bezpłatne. Na zwiedzanie Muzeum należy zarezerwować ok. 50 minut, a na zwiedzanie Centrum kolejne 15 min.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej. www.gorsk.org.pl oraz facebook’u Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku lub przy pomocy kontaktu telefonicznego bądź mailowego cem@gorsk.org.pl.

Do Centrum i Muzeum można przyjechać w grupach do 50 osób nawet bez zapowiedzi, codziennie są przewodnicy, którzy oprowadzą grupę. W przypadku wyjątkowo większej liczby osób trzeba będzie zaczekać ok. 15 do 30 min. w tym czasie można zwiedzać Centrum, napić się kawy. Centrum czynne codziennie od 9.00 do 17.00 również w soboty i niedziele.

Ks. dr Paweł Nowogórski CSMA
Dyrektor Centrum
tel. 789-355-099
mail: np29@wp.pl

Paweł Fereniec
Manager Centrum
tel. 600-951-359
mail: pawel.fereniec@adres.pl