Solidarność Wielkopolska - Czas wrócić do rozmów
Czas wrócić do rozmów
Poniedziałek 9 lipca 2012

3 lipca br. przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda skierował do Donalda Tuska list otwarty, w którym pyta, co dalej z projektami ustaw o oskładkowaniu umów śmieciowych i pracy tymczasowej, które premier  otrzymał podczas spotkania 8 maja br.

„Skończyła się w Polsce wielka impreza piłkarska Euro 2012. Opadły sportowe emocje i czas wracać do naszej rzeczywistości. Czas wracać do rozwiązywania naszych problemów, które pomimo sportowego święta nie zniknęły.

Za kilka dni miną dwa miesiące od czasu, gdy osobiście złożyłem Panu dwa projekty ustaw. Jeden dotyczący oskładkowania tzw. umów śmieciowych, drugi porządkujący sytuację pracowników tymczasowych. W Sejmie znajduje się również trzeci projekt (obywatelski) - o płacy minimalnej.

Przypominając Panu Premierowi jego deklaracje złożone podczas naszego spotkania 8 maja 2012 r., zwracam się z pytaniem – jaki jest los naszych projektów ustaw i kiedy rozpoczną się prace nad tymi dokumentami. Oczekujemy niezwłocznych konsultacji, zarówno dwustronnych, jak i w ramach Komisji Trójstronnej” – pisze P. Duda

Dalsze działania w ramach akcji STOP 67 Związek uzależnia od  tego, czy zgodnie z przyrzeczeniem premiera rząd zajmie się projektami ustaw przedstawionymi przez „S”. Podczas konferencji prasowej w przerwie obrad KK przewodniczący zapowiedział, że związek nadal będzie działał przeciw ustawie wydłużającej do 67 lat wiek przechodzenia na emeryturę. „Mam nadzieję, że ta ustawa wejdzie w życie na krótko - do kolejnych wyborów” - powiedział P. Duda i  podkreślił, że „S” pracuje nad wnioskiem do TK w tej sprawie.

b