Solidarność Wielkopolska - Karol Pabisiak uhonorowany
Karol Pabisiak uhonorowany
Poniedziałek 8 października 2018

- Wszystko zawdzięczam NSZZ „Solidarność", bo to ona umożliwia mi działania patriotyczne, historyczne i społeczne – podkreśla Karol Pabisiak, odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i przekazania patentów  na pierwszy stopień oficerski odbyła się 26 września 2018 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W imieniu głowy państwa tego podniosłego aktu dokonał Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Minister Andrzej Dera w mowie skierowanej do odznaczonych i awansowanych podkreślał, że to co robili i robią, to wielka lekcja miłości do Ojczyzny i przykład wielkiego patriotyzmu.

Uhonorowani wysokimi odznaczeniami i awansami oficerskimi - niezłomni żołnierze podziemia niepodległościowego, powstańcy warszawscy oraz rodziny tych, którym nie dane było dożyć tej szczególnej chwili, nie kryli wzruszenia.

- Jest to dla mnie osobiście wielkie i niespodziewane wyróżnienie za upamiętnianie historii najnowszej i wiele patriotycznych inicjatyw. Polska, jej były historia zawsze mi bliskie, a otrzymanie odznaczenia w obecności rodzin Żołnierzy Wyklętych m.in. rodziny „Roja” było dla mnie bardzo wzruszającym doznaniem – powiedział Karol Pabisiak.

Karol Pabisiak odznaczenie odbierał w obecności żony Urszuli  i młodszego syna Kornela. Wcześniej w 2010 r. został przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Obecnie Karol Pabisiak pełni  funkcje zastępcy przewodniczącego Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność" i przewodniczącego Oddziału Leszno.

bg