Solidarność Wielkopolska - Koncert internowanych
Koncert internowanych
Poniedziałek 24 grudnia 2012

13 grudnia br. w 31 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w siedzibie Oddziału NSZZ „Solidarność” Wielkopolska w Lesznie odbyła się prezentacja płyty  CD pt.  „Koncert internowanych”. Płyta została wydana dzięki inicjatywie Dominika Piaskowskiego oraz Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Unia Leszno i wsparciu  Mieczysława Strzelczyka, współwłaściciela Leszczyńskiej Agencji Wydawniczej. 

Na płycie zarejestrowano 22 utwory wykonane podczas internowania działaczy „Solidarności”  w 1982 r. w Głogowie, nagrane na kasety magnetofonowe, które szybko trafiły poza mury ośrodka internowania.

Leszczynianie mogli otrzymać płyty podczas manifestacji z okazji 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, która odbyła  się na Rondzie Solidarności. Płyty są rozprowadzane przez kibiców ze  Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Unii Leszno. Marcin Magdański, szef Stowarzyszenia Kibiców zapowiada, że trafią też do Głogowa i Częstochowy (podczas corocznej pielgrzymki kibiców).

 Karol Pabisiak, wiceprzewodniczący Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”  podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wydania płyty: - To cenna inicjatywa, zwłaszcza kiedy o najnowszej historii Polski pamiętają  ludzie młodzi”.

Bożena Górczak