Solidarność Wielkopolska - Maraton z Rybą w tle
Maraton z Rybą w tle
Poniedziałek 10 czerwca 2013

Od 8 lat Spotkaniom Młodych na polach lednickich towarzyszy Maraton Lednicki, którego start odbywa się na placu Mickiewicza przy Poznańskich Krzyżach. W drodze na Pola Lednickie uczestnicy odwiedzają m.in. parafie w Koziegłowach, Wierzenicy i Wronczynie, które witają ich domowymi wypiekami i napojami. Spokojne tempo biegu, nie przypadkowo ustalone przez organizatora, stwarza doskonałą okazję do rozmów między biegaczami.

Maraton Lednicki tym różni się od pozostałych biegów, że brak tu rywalizacji sportowej, a jego obecność w kalendarzu imprez biegowych jest świetnym akcentem, by na chwile zatrzymać się nad sobą i pędzącym światem. Na mecie pod Rybą biegacze spotykają się z tysiącami ludzi zgromadzonych we wspólnej modlitwie na Polach Lednickich, by wziąć udział w uroczystościach mszalnych. Bieg kończy wspólny posiłek, a każdy uczestnik otrzymuje dyplom uczestnictwa wraz z Medalem i pakietem Lednickim.
1 czerwca w samo południe maratończyków wypuścił na trasę  przewodniczący ZR Wielkopolska Jarosław Lange, a wielkopolska „Solidarność” współfinansowała wydanie pamiątkowego medalu. Logo Związku zostało umieszczone na jego rewersie.
Organizatorem Maratonu było Stowarzyszenie Biegowe Brylant Kórnik.
 
www.lednica2000.pl

bn