Solidarność Wielkopolska - Marzysz o tym by zrobić własny film?
Marzysz o tym by zrobić własny film?
Poniedziałek 12 września 2016

Chcesz nauczyć się tej sztuki od podstaw?

31 sierpnia ruszyła III edycja  bezpłatnych warsztatów filmowych „Opowiem TWOJĄ historię”.

Poznańska Fundacja Sztuki i Edukacji Filmowej „SZTUKA POZNANIA” zaprasza Wielkopolskich uczniów, studentów, wszystkich chętnych zgłębienia tajników sztuki filmowej (od podstaw). Grupa wyłoniona przez organizatorów stworzy razem, pod okiem zespołu specjalistów i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, swoje oryginalne dzieło filmowe, poświęcone wybranemu przez siebie działaczowi wielkopolskiej opozycji demokratycznej (lat 1976-1989).

Podczas warsztatów filmowych uczestnicy nauczą się filmowych podstaw, tworzenia scenariusza, technik narracyjnych, realizacji dźwięku, pracy operatora, montażu i będą mieli okazję w praktyce zastosować zdobytą wiedzę, tworząc krótki dokument filmowy. Warsztaty to też okazja, by w atrakcyjny sposób poszerzyć wiedzę historyczną, w tym szczególnie wiedzę o własnym, poznańskim regionie i jego najnowszej  historii.

Zwieńczeniem warsztatów będzie udział w uroczystej premierze stworzonego filmu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w grudniu 2016 r.

Zajęcia będą odbywały się  raz w tygodniu w cyklu trzech miesięcy.

Wcześniejsze realizacje spotkały się z dużym uznaniem środowisk (lokalnych, oświatowych, młodzieży), ale również filmowych - w 2015 roku etiuda zrealizowana w ramach I edycji warsztatów „Opowiem Twoją historię” została uhonorowana nagrodą główną  w konkursie "Młodzi dla historii" na 7. Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Teraz kolej na Ciebie!

Zapisy potrwają do 1 października. O przyjęciu decyduje rozmowa kwalifikacyjna.

Zgłoszenia prosimy przesyłać pod adres: fundacja@sztukapoznania.org.pl

Partnerami projektu są: Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, Europejskie Centrum Solidarności, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

Projekt jest dofinansowywany ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(Więcej informacji o warsztatach, filmy uczestników, making off  www.sztukapoznania.org.pl)