Solidarność Wielkopolska - Mazowsze apeluje o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. śmierci ks. Popiełuszki
Mazowsze apeluje o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. śmierci ks. Popiełuszki
Poniedziałek 12 lutego 2018

Zarząd Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" apeluje do wszystkich klubów parlamentarnych Sejmu RP o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie wyjaśnienia okoliczności zbrodni popełnionych na błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszko oraz księżach, którzy zginęli w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach. Jednocześnie zwracamy się z apelem do Prokuratora Generalnego o przywrócenie Prokuratora Andrzeja Witkowskiego do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszko.

Jak napisano w uzasadnieniu wniosku, od ponad 30 lat okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki nie są końca wyjaśnione. W jego śmierć uwikłani są bardzo wpływowi ludzie, którzy nie chcą dopuścić do ujawnienia prawdy i przerwania zmowy milczenia. Z tego powodu prokuratorowi Andrzejowi Witkowskiemu uniemożliwiono zakończenie śledztwa, w kwestii, którego złożył publiczną deklarację, że w ciągu pół roku wykaże prawdę o tej najbardziej tajemniczej zbrodni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Prokurator Witkowski zebrał dowody na kluczową rolę służb specjalnych, ale nie pozwolono mu dokończyć śledztwa.
W związku z powyższym związkowcy zwrócili się z apelem do parlamentarzystów o przywrócenie śledztwa prokuratorowi Witkowskiemu i doprowadzenia do końca postępowania w sprawie śmierci ks. Popiełuszki oraz o powołanie komisji śledczej, która także przyczyni się do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego bestialskiego mordu.