Solidarność Wielkopolska - Medale Edukacji Narodowej
Medale Edukacji Narodowej
Poniedziałek 24 listopada 2014
fot. Wojciech Miśko

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziewięciu nauczycieli i  dyrektorów wielkopolskich szkół i placówek, członków NSZZ „Solidarność”, zostało wyróżnionych najwyższym odznaczeniem państwowym dla pracowników oświaty - Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Te szczególne wyróżnienia zostały przyznane na wniosek Organizacji Międzyzakładowch NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania z Poznania, Leszna i Koła. 

Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczali wicekurator oświaty Hanna Rajcic-Mergler, inspektor Ewa Gęgało z Wydziału Oświaty oraz przewodniczący wielkopolskiej „Solidarności” Jarosław Lange. Otrzymali je: Bogumiła Bajer - nauczycielka  Przedszkola nr 11 w Lesznie,  Katarzyna  Burliga - nauczycielka  gimnazjum w Śremie, Dorota Kąkolewska - nauczycielka geografii i chemii w gimnazjum, liceum ogólnokształcącym, technikum specjalnym oraz zasadniczej szkole zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, Bogumiła Kluczyk - dyrektor Przedszkola nr 11 w Lesznie, Tomasz Koczajewski - nauczyciel  Gimnazjum i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie, Izabela Lorenz - nauczycielka  w  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w  Poznaniu, Piotr Mroczkowski - nauczyciel w SOSW w Kole, Irmina Szukała - nauczycielka, wicedyrektor w ZSZ nr 2 w Poznaniu, Bogumiła Wein - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi im. „Przyjaciół Kubusia Puchatka” w Lesznie.

Podczas uroczystości, która odbyła się 24 października w siedzibie Zarządu Regionu Wielkopolska, wystąpili uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących z Poznania, Zespołu Szkół z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi nr 2 z Poznania oraz Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie.