Solidarność Wielkopolska - Mikołajkowa niespodzianka
Mikołajkowa niespodzianka
Poniedziałek 17 grudnia 2018

Dokładnie 6 grudnia w Mikołajki pracownicy spółek Grupy Enea w ramach wolontariatu pracowniczego postanowili zrobić niespodziankę podopiecznym świetlicy socjoterapeutycznej "Tulipanki" prowadzonej przez poznański Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Zorganizowali dzieciom lekcję edukacyjną w Teatrze Wielkim, gdzie mogły zapoznać się z tajnikami charakteryzacji teatralnej. Kiedy dwoje z wolontariuszy opiekowało się dziećmi w operze, reszta mocno się uwijała, żeby po powrocie z lekcji dzieci zastały odświętnie udekorowaną świetlicę i prezenty pod choinką.
W ciągu dwóch godzin wszyscy uwijali się jak pomocnicy Świętego Mikołaja. Jedni ubierali żywą, piękną choinkę, inni instalowali w salach świąteczne iluminacje, a jeszcze inni pakowali prezenty.

- Dzieci miały za zadanie przygotować ozdobne karteczki ze swoimi imionami, a wychowawcy dowiedzieć się co dzieci chciałyby dostać na gwiazdkę – mówi Ewa Rzepka, dyrektor poznańskiego PKPS. – Wszystko było utrzymywane w tajemnicy do ostatniej chwili.

Fundacja Enea sfinansowała zakup wszystkich wymarzonych prezentów, które starannie pakowali wolontariusze odczytując z kartki zawieszonej na ścianie, co spakować każdemu z dzieciaków, przyczepiając jednocześnie karteczkę z imieniem do każdego prezentu.

W tym czasie, do swojej roli przygotował się też gwiazdor Tomek, ćwicząc groźny ton głosu.

Kiedy dzieci wróciły po lekcji, wszystko było gotowe. Po ich minach widać było ogromne zaskoczenie i radość. Dla tej reakcji, warto było się uwijać.

AD