Solidarność Wielkopolska - Mistrzostwa świata w dobroci
Mistrzostwa świata w dobroci
Poniedziałek 10 kwietnia 2017

Kilometry Dobra, to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Wystartowała w 2015 r., a jej organizatorzy mają nadzieję, że rozprzestrzeni się po całym świecie.

Tegoroczna edycja potrwa do 4 czerwca i odbywa się pod hasłem „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”, ponieważ wszystkie miejscowości biorące udział w kampanii rywalizują o to zaszczytne miano. Laur należał już do mieszkańców Lublina i Jarosławia, a w tym roku tytułu broni Białystok.

Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji, samorządów i biznesu.

Kampania sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł na realizację 80 celów. Pieniądze zbierane podczas zbiórek w szkołach, parafiach, stronę internetową, aukcje, koncerty, przeznaczane są na różne cele społeczne: edukację, bezpieczeństwo, ekologię, sport, kulturę, potrzeby humanitarne, kościół, niepełnosprawnych, zdrowie.

Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy). Do pobicia rekordu potrzeba 75 km, czyli ponad 3,3 mln zł.

Do ubiegłego tygodnia udało się zebrać 108 389,68 zł czyli 2,46 km dobra.

Więcej o kampanii na: http://kilometrydobra.pl/