Solidarność Wielkopolska - Młoda twarz „Solidarności”
Młoda twarz „Solidarności”
Poniedziałek 23 lutego 2015

Kilkudziesięciu młodych związkowców z całej Polski zjechało 11 lutego do gdańskiej Sali BHP, by dyskutować o intersujących ich sprawach: umowach śmieciowych, konieczności poprawy wizerunku Związku i kruszeniu związkowego betonu. 

Młodzi wskazywali narzędzia, które należy wykorzystywać. w działalności związkowej.  Według badań niemal 70% osób czerpie codzienną wiedzę z portalu Youtube, w związku z tym należy sprawnie wykorzystywać media społecznościowe i szkolić się w tym kierunku.

Uczestnicy spotkania stwierdzili, że aby stać się atrakcyjnym dla młodych, Związek powinien częściej angażować się w wydarzenia niezwiązane z polityką: akcje charytatywne, festiwale i koncerty. Powinien też być otwarty na wszystkich, bez względu na poglądy. Podkreślali, że wielopokoleniowość jest cenna i z doświadczenia starszych trzeba korzystać, ale dla młodszych też musi być miejsce.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wielkopolskiej „Solidarności”: Patryk Trząsalski oraz Marcin Gallo, reprezentujący równocześnie Sekretariat Łączności.