Solidarność Wielkopolska - Młodzi z Wielkopolski we władzach krajowych
Młodzi z Wielkopolski we władzach krajowych
Poniedziałek 8 lutego 2016
Lider młodych związkowców Marcin Gallo (z lewej) oraz Konrad Dominiak.

Na spotkaniu 29 stycznia młodzi związkowcy dokonali wyboru władz krajowych Sekcji. Przewodniczącym został Marcin Gallo – szef Komisji Oddziałowej Pracowników Poczty Polskiej w Komornikach k. Poznania. Konrad Dominiak z „S” w Zarządzie Transportu Miejskiego w Poznaniu wszedł w skład Rady Sekcji, a Sabrija El Gadi - Krajewska z OM w Kompanii Piwowarskiej została członkiem Komisji Rewizyjnej.

- Jesteśmy organizacją mocno stąpającą po ziemi, która ma dużo do zaoferowania. Chcemy zmieniać wizerunek Związku i docierać do ludzi młodych ich językiem – mówił po wyborze Marcin Gallo.

Jako pierwsze zadanie nowy przewodniczący postawił sobie objazd kraju, aby integrować te sekcje, które już powstały oraz wspierać powstawanie nowych. Zapowiada powołanie pięciu zespołów roboczych zajmujących się: akcjami społecznymi, współpracą z Radą Dialogu Społecznego, BHP, kontaktów z uczniami i studentami oraz współpracą z innymi związkami zawodowymi, w tym z zagranicy.

Kim jest Marcin i jak oceniają go inni? Wstąpił do Związku jeszcze w poprzedniej kadencji w oddziale Poczty Polskiej w Komornikach k. Poznania. To rozdzielnia i oddział transportowy. W ciągu kilku lat zbudował praktycznie od zera silną organizację związkową. Obecnie jest we władzach „Solidarności” Poczty Polskiej oraz członkiem Zarządu Regionu Wielkopolska.

- Marcin zaimponował mi swoją aktywnością. W oddziale, z którym od lat mieliśmy problemy, w którym było zaledwie kilku członków, on zbudował w ciągu zaledwie kadencji 300-osobową, silną organizację – powiedział Bogumił Nowicki, przewodniczący „Solidarności” w Poczcie Polskiej, do której należy organizacja oddziałowa Marcina Gallo.

Nowicki charakteryzując M. Gallo zwraca uwagę, że potrafi on przede wszystkim rozmawiać z ludźmi i pomimo wielu pomysłów, którymi nie raz wprawia w konsternację wieloletnich działaczy, ma w sobie dużo pokory.

- Kojarzę Marcina – mówi Janusz Zabiega, trener związkowy, kierownik działu szkoleń KK. Był uczestnikiem jednego ze szkoleń. Sympatyczny gość. Rozumie co to jest związek i wie, jak go budować.

- Obserwuję ich od pierwszego spotkania, większość to moi znajomi na Facebooku – mówi o sekcji młodych Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK, który inicjował jej powstanie. Podczas piątkowych wyborów mówił żartem, że wraz z Ewą Zydorek, sekretarzem KK, są rodzicami chrzestnymi tej sekcji.

Pytany, jakie nadzieje wiąże z powołaniem Krajowej Sekcji Młodych Majchrowicz powiedział, że ma nadzieję, iż sekcja stanie się miejscem, gdzie będą mogli zaistnieć przyszli liderzy, a także przyszli członkowie Komisji Krajowej.

Marcin Gallo zapowiada: – Mamy dużo dobrych pomysłów i będziemy chętnie o nich dyskutować. Jestem wdzięczny starszym kolegom i koleżankom, że pomogli stworzyć taką strukturę. Dają zielone światło i życzliwe wsparcie.
Pierwsze spotkanie nowego Prezydium Krajowej Sekcji Młodych odbędzie się  już w połowie lutego.

ml, b