Solidarność Wielkopolska - Nadal będziemy sprawdzać
Nadal będziemy sprawdzać
Poniedziałek 26 maja 2014

Martwi niska frekwencja, cieszy zmiana myślenia wyborców zmierzająca do odrzucenia polityki liberalnej na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa socjalnego - mówi przewodniczący wielkopolskiej „S”.  Jarosław Lange podsumowując nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Bardzo by nam zależało, aby zdecydowanie większa liczba osób poszła na wybory, bo w tym przejawia się obywatelskość społeczeństwa.
PiS zdecydowanie polepszyło swój wynik wyborczy osiągnięty przed 5 laty. To nas bardzo cieszy, bo PO nie jest ugrupowaniem przyjaznym ludziom pracy, czego doświadczamy   przez wszystkie lata rządów tej formacji. Dobrze się stało, że społeczeństwo dało wyraźny sygnał swoich preferencji.

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Związek przeprowadził kampanię społeczną pod hasłem sprawdzam polityka.pl. Chodziło o to, aby  pokazać, jak funkcjonowali kandydaci do PE zasiadający w polskim parlamencie. Zainteresowanie tą inicjatywą było duże, stronę odwiedził ponad 1,5 mln osób.

Kampania się nie kończy. Strona internetowa sprawdzampolityka.pl nadal będzie aktywna, bo przed nami wybory do parlamentu krajowego i wybory prezydenckie. Chcemy, aby społeczeństwo  było świadome, jak politycy głosują w istotnych dla niego sprawach.