Solidarność Wielkopolska - Nasi maratończycy w Bratysławie
Nasi maratończycy w Bratysławie
Poniedziałek 10 kwietnia 2017

Ekipa biegaczy reprezentująca wielkopolską „Solidarność” wróciła po udanym występie z Maratonu w Bratysławie rozegranego 2 kwietnia 2017 r.  Szefem zespołu był Grzegorz Jezierski i to on, jak przystało na lidera, pierwszy z ekipy „Solidarności” doświadczył trudów przebiegnięcia maratonu. Upał, jaki zastał zespół w Bratysławie, nie był letnim upałem, jaki towarzyszy przy rozgrywaniu Maratonu Solidarności w Gdańsku, aczkolwiek wskazania temperatury na miejskich tablicach sięgały 300 C.

Trasa nie była łatwa, pokonaliśmy kilka mocnych podbiegów, kilka zbiegów po brukowanej kostce miejskiej starówki, przebiegaliśmy kilkakrotnie przez most na Dunaju, tak więc śmiało można powiedzieć, że organizatorzy przygotowali trasę urokliwą i wymagającą. Nie przeszkodziło to jednak szefowi wyprawy zakończyć bieg w czasie 2h 51min., czym potwierdza klasę sportową, jak czyni to od lat. Nie jest to jedyny wartościowy wynik osiągnięty przez  „Solidarnościowców” z Wielkopolski. Monika Brzozowska, która również startowała w drużynie biegaczy osiągnęła bardzo dobry wynik 3h 05min, co dało jej czwarte miejsce w kategorii open kobiet. „Pudło” było więc naprawdę blisko. Przypominamy, że Monika potwierdziła swoje osiągnięcie z Maratonu Solidarności z 2016 roku, tak więc jej wynik nie jest niespodzianką. Pozostali uczestnicy Maratonu w komplecie zameldowali się na mecie w dobrych humorach i mocno opaleni.

Miło jest słuchać kibiców gorąco dopingujących ekipę „Solidarności”. Rozmawiając z kolegami ze Słowacji czy też z Węgier, których ze względu na położenie Bratysławy jest wielu, można było zauważyć, że dla nich „Solidarność” to nie nazwa klubu, lecz polskie słowo, które trudno wymówić, ale odczytywane w pierwotny sposób z szacunkiem dla ponadczasowego przesłania, które za sobą niesie, jest jednakowo intepretowane.

Jesteśmy zobowiązani to utrwalać, aby młodsi biegacze potrafili bezbłędnie rozpoznać ten symbol. Takie założenie mamy przed startem do kolejnych biegów. Ekipa biegaczy pozdrawia członków wielkopolskiej „Solidarności”

Daniel Utrajczak

 

*****

 

W barwach wielkopolskiej „Solidarności” startowali: (od lewej) Krzysztof Aleksandrowicz, Adam Łukasik, Grzegorz Jezierski, Daniel Utrajczak