Solidarność Wielkopolska - Nauczyciele na medal
Nauczyciele na medal
Poniedziałek 22 października 2012

Święto Edukacji Narodowej było okazją do wręczenia wielkopolskim nauczycielom i wychowawcom medali i odznaczeń. Uroczyste spotkanie zorganizowane zostało w siedzibie Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”. Zaproszeni na nią zostali nauczyciele i wychowawcy nagrodzeni przez Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Wśród odznaczonych znaleźli się: Anita Plumińska-Mieloch z Gimnazjum nr 1 w Luboniu, Małgorzata Czwojda-Szermer z V LO w Poznaniu, Beata Kałużna z Przedszkola nr 43 w Poznaniu, Zuzanna Tylska z tego samego przedszkola, Beata Nowacka z Gimnazjum nr 1 w Śremie, Krzysztof Koliński z ZSS nr 111 w Poznaniu, Andrzej Sikorski z OSW w Kole, Wiesław Zdziabek z XIV LO w Poznaniu.
Na uroczystość przybyli m. in.: Przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty NSZZ „S” Ryszard Proksa, przedstawiciel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Barbara Zatorska oraz Przewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolska Jarosław Lange. Na początku zebrani wysłuchali pieśni „Mury” i „Janek Wiśniewski padł” wykonanych przez akompaniującą sobie na gitarze gimnazjalistkę z Lubonia Lucynę Łuczak oraz  obejrzeli pokaz taneczno-wokalny w wykonaniu zespołu „Mali Chludowanie”. Poza gromkimi brawami występujący zostali też nagrodzeni misiami „ubranymi” w koszulki z napisem „Solidarność” i cukierkami.
Wręczenie medali poprzedziła krótka informacja o dokonaniach każdego z odznaczonych. Dzięki temu zebrani mieli pełniejszy obraz osiągnięć osoby otrzymującej Medal Komisji Edukacji Narodowej. Przewodniczący Sekcji Krajowej wręczył dwa Srebrne Medale Sekcji Krajowej Oświaty; otrzymali je Mirosława Ciszak oraz Krzysztof Koliński. Na zakończenie była jeszcze okazja do rozmów i wywiadów. Wrażenia uczestników i zaproszonych gości były bardzo pozytywne, podobało się zwłaszcza zaprezentowanie na ekranie dokonań odznaczonych. Być może ten pomysł przyjmie się w trakcie innych uroczystości organizowanych przez Miasto lub Kuratorium.

Wojciech Miśko