Solidarność Wielkopolska - Olimpiada Solidarności
Olimpiada Solidarności
Poniedziałek 10 października 2016

Ruszyła rejestracja do „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Szkoły średnie i technika z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w tegorocznym czwartym już konkursie historycznym.

To już czwarta edycja konkursu historycznego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych – „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. 15 września ruszyła internetowa rejestracja uczestników. Do konkursu zaproszone są wszystkie szkoły - pierwszy etap to etap wewnątrzszkolny. Drugi - etap wojewódzki. 

Laureaci olimpiady będą mieli niepowtarzalną okazję do spotkań ze świadkami historii. W ubiegłym roku młodzież miała okazję dyskutować z Jerzym Borowczakiem i Zofią Kruszyńską-Gust - działaczką opozycji i bliskim współpracownikiem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. 

Rejestracja szkół potrwa do 15 listopada. Finał olimpiady odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu. Dla laureatów I miejsca przewidziane są indeksy na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Jagielloński, natomiast laureaci wszystkich trzech pierwszych miejsc w nagrodę otrzymają roczne stypendium naukowe oraz ważne przez 3 lata bony na wybrane przez siebie publikacje IPN (książki, płyty DVD, gry planszowe).

Organizatorem imprezy jest Fundacja Centrum Solidarności, która zajmuje się edukacją i promowaniem wiedzy o historii najnowszej, w szczególności okresu ustrojowych przemian i budowania struktur demokratycznego państwa polskiego.

Wszystko o konkursie na oficjalnej stronie: olimpiadasolidarnosci.pl