Solidarność Wielkopolska - Opłatek w Lesznie
Opłatek w Lesznie
Poniedziałek 9 lutego 2015

26 stycznia br. w siedzibie oddziału  leszczyńskiego wielkopolskiej „S”  związkowcy i zaproszeni goście zasiedli przy stole na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Karol Pabisiak, witając wszystkich, wyraził radość ze spotkania i przytaczając słowa piosenki „Życie tak piękne, choć kruche jest” wspomniał tych, którzy w ostatnim czasie odeszli. Ks. kan. Grzegorz Robaczyk modlitwą zaprosił wszystkich do łamania się opłatkiem.

Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, wyrażając chęć współpracy z leszczyńską „Solidarnością”. Poseł PiS Jan Dziedziczak mówił o trudnych rozmowach z rządem, kolejny raz podkreślił, że wiek emerytalny zostanie przez PiS zmieniony, jak tylko partia wygra wybory i zaprosił Związek do współpracy.

Serdeczne słowa do obecnych skierował przewodniczący Zarządu Regionu Jarosław Lange, informując również o przebiegu protestów górniczych na Śląsku. W trakcie spożywania ciast i napojów  głos zabrali także Sławomir Szczot, przewodniczący Rady Miasta Leszna oraz przyjaciele „S”: Piotr Mądry, prof. Waldemar Handke i Zbysław Ryszewski. Tradycyjnie przy akompaniamencie harmonijki ustnej zaśpiewano kolędy.

 

 

bg