Solidarność Wielkopolska - Opłatek wielkopolskiej Solidarności
Opłatek wielkopolskiej Solidarności
Poniedziałek 14 stycznia 2019

W poniedziałek 7 stycznia br. członkowie wielkopolskiej „Solidarności” podzielili się opłatkiem. W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Działyńskich, oprócz związkowców udział wzięli m.in. Wojciech Jankowiak - wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Michał Dembiński - Dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania, Jędrzej Solarski - zastępca prezydenta Poznania, Stanisława Ziółkowska – Okręgowy Inspektor Pracy, Jacek Silski, przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z „S”.

Ks. abpa Stanisława Gądeckiego reprezentował ks. bp Damian Bryl, który skierował do zebranych duszpasterskie pozdrowienia, a następnie wraz z duszpasterzem wielkopolskiej „Solidarności” ks. Tadeuszem Magasem poprowadził śpiewanie kolęd i poświęcił opłatki.

Zebranych przy świątecznym stole powitał przewodniczący wielkopolskiej „S” Jarosław Lange, który życzył, aby kolejny 2019 rok był pełen zwykłej ludzkiej nadziei i wiary w to, że rzeczy dobrze się poukładają, że będziemy mogli przeżyć ten rok w zdrowiu, z bliskimi zarówno w rodzinach jak w miejscach pracy. Aby był to rok szacunku i miłości w stosunku do drugiego człowieka.

Spotkanie opłatkowe było również okazją do podziękowania za wieloletnią działalność związkową Czesławie Jasińskiej, która od początku istnienia „Solidarności” była zaangażowana w prace w sektorze ochrony zdrowia na terenie Regionu i w strukturach krajowych oraz Bonifacemu Wysockiemu, do niedawna pracownikowi MPK w Poznaniu.

Przełamując się opłatkiem, związkowcy życzyli sobie wszelkiej pomyślności w Nowym Roku przepełnionym życzliwością i solidarnością.