Solidarność Wielkopolska - Piękny Jubileusz
Piękny Jubileusz
Poniedziałek 11 marca 2013

W poniedziałek 4 marca oświatowa „Solidarność” obchodziła niezwykłą uroczystość. Pan Józef Bogucki - który całe swoje życie poświęcił służbie społecznej, od początku istnienia Związku pozostaje jego członkiem i nadal regularnie uczestniczy w spotkaniach Koła Emerytowanych Pracowników Oświaty - 19 marca 2013 r. skończy 102 lata.

Z tej okazji w siedzibie wielkopolskiej „Solidarności” odbyło się wzruszające przyjęcie urodzinowe, na które Dostojny Jubilat przybył w towarzystwie żony i córki.  Na uroczystości nie zabrakło tortu zwieńczonego hasłem „102 lata” oraz ozdobionego symbolem Solidarności, a także życzeń i kwiatów od oficjalnych gości: wicewojewody Przemysława Paci,  zastępcy Prezydenta m. Poznania Dariusza Jaworskiego, wicekuratora oświaty Hanny Rajcic-Mergler, dyr. Zespołu Szkół Odzieżowych p. Grażyny Łakomiec oraz przewodniczącego wielkopolskiej Solidarności Jarosława Lange. W uroczystości uczestniczyły też byłe uczennice p. Józefa oraz nauczycielki, z którymi współpracował w okresie swojej pracy zawodowej.

Pytany o tajemnicę długowieczności pan Józef mówi w uśmiechem: - Jaki jest sekret? Żyć w miłości i słuchać żony, ona zawsze ma rację.

A siedząca obok pani Jadwiga, również nauczycielka, dodaje: – Wspólny zawód jest też sekretem. Mieliśmy wspólne zajęcia, wspólne zainteresowania, chęci do nauki, kształciliśmy się, studiowaliśmy, wychowywaliśmy dzieci... To wszystko razem łączyliśmy, cały rok wypełniała praca z dziećmi, młodzieżą i rodziną.

W marcu państwo Boguccy obchodzić będą 65 rocznicę ślubu.

Atrakcją uroczystości był występ Zespołu Tańca Ludowego „Chludowianie” działającego przy Zespole Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie.

www.solidarnosc.poznan.pl

Barbara Napieralska