Solidarność Wielkopolska - Pielgrzymka dla ks. Jerzego
Pielgrzymka dla ks. Jerzego
Poniedziałek 28 października 2013

19 października 2013 r. członkowie wrzesińskiej „Solidarności” po raz dziesiąty wyruszyli na pielgrzymkę „Szlakiem męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki”.

Tradycyjnie już rozpoczęliśmy nasze pielgrzymowanie od kościoła p.w. Świętych Braci Męczenników w Bydgoszczy, gdzie po raz ostatni ks. Jerzy odprawił Mszę św. Dalsza trasa wiodła przez Górsk - miejsce uprowadzenia ks. Jerzego, Toruń – gdzie przy hotelu Kosmos znajduje się obelisk upamiętniający  próbę wyswobodzenia się z rąk oprawców oraz postawiony w centrum miasta  pomnik Kapłana powiązanego drutem kolczastym, aż do zapory wodnej pod Włocławkiem.
Tutaj po raz kolejny napotkaliśmy na trudności z oddaniem hołdu ks. Jerzemu. W miejscu zejścia do tablicy upamiętniającej wrzucenie ciała kapłana do Wisły była świeżo wstawiona siatka z napisem „teren budowy”.  Zapora wprawdzie jest drugi rok w remoncie, ale nie w tym miejscu tylko nieco dalej i przed dwoma tygodniami można było tam zejść bez problemu.
Pielgrzymkę zakończyliśmy Mszą św. w Biechowie.
W każdym z tych miejsc był czas na zadumę, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.  Pielgrzymka była przepełniona pieśniami kościelnymi i patriotycznymi oraz  modlitwą różańcową.

Teresa Piskorż