Solidarność Wielkopolska - Pierwszy taki turniej
Pierwszy taki turniej
Poniedziałek 9 lipca 2012
Fot. BN

24 drużyny*, 48 meczów, prawie 13 godzin piłkarskich zmagań, które odbywały się na boisku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w sobotę 30 czerwca. I Turniej Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Wiara Lecha, NSZZ „Solidarność” Wielkopolska, Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych i Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 przeszedł do historii.

Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy o godzinie 9:30, ostatni 12 i pół godziny później. 24 drużyny zostały podzielone na 8 grup trzyzespołowych. Z każdej z grupowych par (tj. AB, CD, EF, GH) byli wyłaniani półfinaliści. Na początku toczyły się zmagania w grupach A i B. Awans do pierwszej czwórki wywalczył Lechita.net. Z grup C i D do półfinału wskoczyli zawodnicy KKS Wiary Lecha I. Po południu do dwóch wcześniej wymienionych drużyn dołączyły Exide Technologies „Solidarność” i Sekcja SSL.

Ostatnie cztery spotkania były pięknym zwieńczeniem tego bardzo udanego turnieju. W pierwszym półfinale Lechita.net rozprawił się z Exide Technologies „Solidarność” i awansował do finału rozgrywek. Na drugiego finalistę musieliśmy poczekać trochę dłużej. Po 13 minutach niesamowitego boju KKS Wiara Lecha I zremisowała z Sekcją SSL 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepiej poradzili sobie zawodnicy Sekcji SSL.

Finał był wewnętrzną sprawą drużyn grających w WL Lidze, w meczu o III miejsce czekał nas pojedynek Wiary Lecha I z Exide. Starcie o brąz idealnie rozpoczęło się dla niebiesko-białych, którzy wyszli na prowadzenie 1:0. Po tej bramce istniał tylko Exide. Sprawę załatwił Jakub Kowalik, który trafił do siatki Wiary Lecha I trzy razy i zapewnił zwycięstwo oraz III miejsce swojej drużynie. W wielkim finale emocji również nie zabrakło. Oglądaliśmy mecz, w którym niczego nie brakowało, a o zwycięstwie zdecydowała jedna bramka. Zdobył ją zawodnik Sekcji SSL!

Królem strzelców turnieju został napastnik Exide Technologies „Solidarność” Jakub Kowalik. Statuetkę dla najlepszego piłkarza zgarnął Patryk Łapiński z Lechity.net, a wśród bramkarzy równych sobie nie miał Bartosz Derdziak z Sekcji SSL.

Źródło : www.wl-liga.pl

*****

Zespoły uczestniczące w Turnieju: Zielona Łódź, Gietewu, Lechita.net, Sokół Poznań, Forza Pub, TKS, Dusina, Solidarna Polska, KKS Wiara Lecha I, FC Jastrowie/FC Wągrowiec, Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych, Apator Powogaz, PWW, draco.info.pl, Exide Technologies „Solidarność”, Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ Solidarność, Poznaniacy, Husaria Szczepankowo,  KKS Wiara Lecha II, Volkswagen Poznań Z-1,  31 Baza Lotnictwa Taktycznego, H.Cegielski Poznań, "Solidarność" - VW-Odlewnia Poznań, Sekcja SSL.