Solidarność Wielkopolska - Poparcie dla protestujących nauczycieli
Poparcie dla protestujących nauczycieli
Poniedziałek 14 stycznia 2019

W pełni solidaryzujemy się ze wszystkimi protestującymi pracownikami, a także wspieramy ich postulaty - czytamy w stanowisku przyjętym 8 stycznia br. przez oświatową Solidarność Regionu Wielkopolska.

„W związku z trudną sytuacją w oświacie, oraz protestem nauczycieli w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, między innymi w Poznaniu, Śremie, Nekli, Dopiewie, Luboniu, Stęszewie, Mosinie, Rogalinie, Murowanej Goślinie, Plewiskach, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Region Wielkopolska wyraża poparcie i zrozumienie zarówno dla Nauczycieli tych szkół, jak i tych, którzy protestują w innych placówkach oświatowych, walcząc o godne wynagrodzenie i szacunek dla naszego zawodu oraz należne nam prawa.

W pełni solidaryzujemy się ze wszystkimi protestującymi pracownikami, a także wspieramy ich postulaty oraz służymy wsparciem i pomocą prawną w przypadku wystąpienia jakichkolwiek konsekwencji ze strony organu nadzorującego lub prowadzącego szkoły lub placówki. Jednocześnie wspieramy wszystkich pracowników, którzy dbają o swoje zdrowie” – napisano w stanowisku.

oswiata.solidarnosc.poznan.pl