Solidarność Wielkopolska - Potrzebna pomoc dla Tomka
Potrzebna pomoc dla Tomka
Poniedziałek 13 czerwca 2016

Członek naszego Związku w Gestamp Polska Tomasz Filipiak jest ciężko chory na glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Jedyną nadzieją na to, że będzie żył jest eksperymentalna metoda leczenia w Niemczech. Jest ona jednak bardzo kosztowna – na jej przeprowadzenie potrzebna jest kwota 200 tys. zł. Próbujemy ją zebrać przez fundację ALIVIA (fundacja onkologiczna ).

 Tomasz ma dwójkę wspaniałych dzieci, które potrzebują zdrowego taty.

W sierpniu 2015 roku dostałem w pracy atak padaczki. Trafiłem do szpitala - wykonano mi tomografię, która wykazała guza w lewym płacie czołowym. Dalsze badania wstępnie potwierdziły diagnozę. Poddano mnie zabiegowi usunięcia guza. Jeszcze przed operacją usłyszałem, że guz jest złośliwy, ale muszę czekać na potwierdzenie.

Po tygodniu dostałem wynik badania histopatologicznego - gwiaździak anaplastyczny III stopnia. Guz udało się lekarzom usunąć.

Zostałem poddany 6-tygodniowej chemio- i radioterapii, po których przeprowadzono rezonans magnetyczny, mający na celu sprawdzenie czy leczenie jest skuteczne. Rezonans wykazał wznowę guza. Łudziliśmy się nadzieją, że to tylko martwica i zwapnienia pooperacyjne. Trafiłem kolejny raz do szpitala. Kolejna operacja - narośl została usunięta. W dniu wypisu ze szpitala przyszedł wynik badania histopatologicznego - glejak wielopostaciowy IV stopnia.

 

Darowizny na rzecz leczenia Tomka prosimy przekazywać na konto

93 2490 0005 0000 4520 1698 1881

Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia

ul. J. Zaruby 9 lok. 131

02-796 Warszawa

– koniecznie z dopiskiem

„DAROWIZNA NA PROGRAM SKARBONKA – TOMASZ FILIPIAK 110297”.

 

Pieniądze do skarbonki Tomka można także wpłacać on-line za pośrednictwem strony https://skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-filipiak