Solidarność Wielkopolska - Prośba o pomoc
Prośba o pomoc
Poniedziałek 24 czerwca 2019

Koleżanki i Koledzy,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc finansową dla Bartosza Urbańskiego, członka naszej Organizacji. Bartosz jest strażakiem w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu.

Od wielu lat rodzina Bartosza zmaga się z poważnymi schorzeniami młodszej córki Zosi, która od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się przy pomocy chodzika, a większe odległości pokonuje na wózku aktywnym. Kolejnym problemem jest głęboki niedosłuch obustronny. Zosia wymaga stałej opieki wielu specjalistów. Jest rehabilitowana 5-6 razy w tygodniu.

W listopadzie 2018 r. zdiagnozowano u żony Bartosza, Ani, która od kilku lat nie pracuje i samodzielnie zajmuje się Zosią, nowotwór złośliwy. Na dzień dzisiejszy Ania jest po 16 chemioterapiach i przygotowuje się do operacji, która ma być przeprowadzona 25 czerwca.

W związku z tym, że Bartosz jest jedynym żywicielem czteroosobowej rodziny, na chwilę obecną potrzeby finansowe przekraczają budżet domowy.

Nasza solidarność z nimi, otwarte serce i chęć udzielenia wsparcia będzie dla nich ogromną pomocą, zwiększy nadzieję na powrót Ani do zdrowia oraz ułatwi usprawnianie Zosi, aby mogła w przyszłości być samodzielna.

Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli pomóc Bartoszowi w przetrwaniu tego trudnego okresu w życiu.

    
Dobrowolne wpłaty z dopiskiem w tytule przelewu:
OM 00981 – pomoc dla Bartosza
prosimy przelewać na konto

Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

ul. Metalowa 7, 60-118 Poznań

26 1090 1359 0000 0001 0496 4667

 

Tomasz Lewandowski
przewodniczący Regionalnej Sekcji Pożarnictwa Wielkopolski
NSZZ „Solidarność”