Solidarność Wielkopolska - Przeciwko ingerencji Komisji Europejskiej
Przeciwko ingerencji Komisji Europejskiej
Poniedziałek 25 września 2017

16 września odbyła się demonstracja zorganizowana przez NSZZ Solidarność przeciwko zapowiedziom Komisji Europejskiej o naciskach na rząd Beaty Szydło w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. – Jeśli będzie potrzeba, to pojedziemy protestować do Brukseli. Nie poddamy się – zapowiada Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

– Biurokraci z Komisji Europejskiej mają nam czelność mówić, że w naszej kochanej ojczyźnie Polki są dyskryminowane. To są kpiny – mówił Piotr Duda, lider NSZZ „S” podczas pikiety.

Były transparenty: „Wiek emerytalny. Nasze prawo, nasz wybór”, „Polska szanuje polskie kobiety”. – Zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet w Polsce nie jest dyskryminacją, to jest przywilej polskich kobiet, które pracują na dwa etaty. To nasze prawo, nasz wybór – mówił przewodniczący NSZZ „Solidarność”. Dodał, że przywrócenie wieku emerytalnego 60/65 jest zgodne z konstytucją, z prawem traktatowym i jest decyzją Polek i Polaków. Pikieta nie była zorganizowana przeciwko idei Unii Europejskiej  Protest skierowany był przeciwko biurokratom w Unii Europejskiej, którzy ją psują – zapewnił Duda.

W manifestacji pod siedzibą KE w Warszawie wzięli także udział związkowcy z Wielkopolski m.in. HCP SKF Odlewni Żeliwa w Śremie czy kolejarze z Leszna.