Solidarność Wielkopolska - Recepta na kulturę studencką
Recepta na kulturę studencką
Poniedziałek 10 listopada 2014

Fundacja na Rzecz Kultury Akademickiej powstała w 2014 r. Jest inicjatywą podjętą przez studentów i dla studentów, aby wspierać i rozwijać organizacyjne talenty, rozszerzać horyzonty, wzbogacać akademicką przestrzeń kulturalną.

Celem jej jest nie tylko upowszechnianie kultury. Działalność Fundacji opiera się przede wszystkim na aktywizacji środowiska akademickiego w Poznaniu, wymianie poglądów oraz inicjatyw służących rozwojowi  młodych ludzi. Spotkania kulturalne, debaty, szkolenia z organizacji na rynku pracy, akademickie wydawnictwo, wyjazdy studenckie, spotkania z ludźmi kultury i nauki, konferencje – to tylko podstawowe formy działalności.

Ważnym elementem jest współpraca z instytucjami miejskimi, poznańską przestrzenią kulturalną czy śledzenie inicjatyw, które Poznań czynią miastem studenckim. Fundacja utworzyła listę najbardziej prostudenckich miejsc w jego obszarze. Tak powstała „Studencka Mapa Kontrkultury” – swoisty kompas pokazujący studentom, że nie tylko kultura masowa ma urok. Promuje i wspiera miejsca, które na stałe wrosły w miejską przestrzeń i bez odwiedzenia których nie poczuje się specyficznego klimatu miasta.

„Mamy pomysł i jednocześnie receptę na kulturę studencką. Większości studentów hasło kultury studenckiej kojarzy się z masowymi imprezami, czymś, co dostajemy, a niekoniecznie współtworzymy – my, chcemy nawiązać do jej korzeni i udowodnić, że nie musi ograniczać się wyłącznie do masowych imprez. Co więcej, jej kształt znajduje się w naszych, studenckich rękach i głowach. Zamierzamy tworzyć kulturę studencką w najbardziej akademickim mieście w Polsce” – określa swoje cele Fundacja na stronie internetowej.

Aby mogła te cele realizować, potrzebuje chętnych do działania studentów.

Warto odwiedzić stronę www.fundacja-fka.pl, by znaleźć szczegóły dotyczące jej działalności, a także wspomnianą wyżej mapę z opisami.

 

Kontakt:

Fundacja na Rzecz Kultury Akademickiej, ul. Przepiórcza 19/8, 60-162 Poznań,

tel. 663 435 640, kontakt@fundacja-fka.pl