Solidarność Wielkopolska - Solidarni z Białorusią
Solidarni z Białorusią
Środa 30 września 2020

W 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych - 31 sierpnia 2020 r. Region Wielkopolska NSZZ ,,Solidarność’’ rozpoczął „Społeczną, solidarnościową zbiórkę na rzecz Narodu Białoruskiego”.

Od kilku tygodni obywatele Białorusi podejmują aktywną, pokojową działalność na rzecz wprowadzenia demokracji w swoim kraju. Niestety, reżim Aleksandra Łukaszenki odpowiedział na to przemocą. My Polacy doskonale rozumiemy i wiemy jak wygląda życie w kraju zniewolonym. Co oznacza zatrzymanie, pobicie, areszt. Nie możemy pozostawać bierni, dlatego bardzo proszę wszystkich: osoby fizyczne, organizacje, instytucje o współpracę i pomoc finansową dla Narodu Białoruskiego. W tym wyjątkowym czasie dla Polski i Polaków w 40. rocznicę narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność’’, który rozpoczął marsz ku wolności
i suwerenności naszej ojczyzny pragniemy wypełnić nasze swoiste zobowiązanie i spłacić dług wdzięczności. W latach 80-tych XX w. NSZZ ,,Solidarność’’ otrzymywał bowiem wsparcie, również finansowe, od krajów demokratycznych.

Bądźmy solidarni i wesprzyjmy opozycję na Białorusi.

Wszystkie środki wpłacone na konto, specjalnie wyodrębnione na ten cel, zostaną przekazane białoruskiej opozycji.

Poniżej dane do dokonania wpłat:

Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność”

ul. Metalowa 7 60-118 Poznań 

Santander Bank Polska S.A. ul. Powstańców Wlkp. 16, Poznań

Nr rachunku:

84 1090 1476 0000- 0001 3732 6142

z dopiskiem: ,,Białoruś’’

 

Jarosław Lange

Przewodniczący Zarządu Regionu Wielkopolska

NSZZ ,,Solidarność’’