Solidarność Wielkopolska - Studencka wiosna
Studencka wiosna
Poniedziałek 22 kwietnia 2013
Fot. codzienny poznan.pl

Mocnym wejściem na parkiet wystartował w Poznaniu X Festiwal Twórczości Studenckiej - Studencka wiosna.  We wtorkowe popołudnie 16 kwietnia w atrium Starego Browaru kilkadziesiąt osób próbowało swych sił, tańcząc w rytmie latynoskich przebojów. Choreografię przygotowali instruktorzy ze szkoły tańca Bestime. „Dance Day” był pierwszą imprezą z  bogatego programu Festiwalu.

Zupełnie inny charakter miał dzień drugi poświęcony poezji. Na konkurs „Wiersze z szuflady” napłynęło kilkadziesiąt utworów z całego kraju. Jury, w którym wielkopolską „S” reprezentowała Anna Niedziela, stanęło przed  niełatwym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Ich prezentacja odbyła się w klubie Strefa Kultywator. Laureaci recytowali swoje wiersze, a na zakończenie można było wysłuchać koncertu ballad w wykonaniu studenckiego duetu.....  


W programie  festiwalu, który trwać będzie do 25 kwietnia, czeka jeszcze wiele atrakcji:  19 kwietnia o godz. 20.00 konkurs karaoke „Sing Sing Spring” w klubie Seabass przy ul. Zamkowej 5,  22 kwietnia o godz. 19.00 w Blue Note impreza Skecz-Up, w której zaprezentują się kabarety studenckie, 23 kwietnia upłynie pod hasłem Via-Gra. W godz. 10-15 na Wydziale Historycznym UAM odbędzie się turniej gier planszowych , a o godz. 17.00 w Starym Browarze rozegrana zostanie partia żywych szachów. W szranki staną zespoły NZS i „Solidarności”. Festiwal zakończy się 25 kwietnia koncertem finałowym w Klubie u Bazyla przy ul. Św. Wojciech 28, gdzie o godz. 18.00  wystąpią trzy najlepsze zespoły studenckich poniedziałków. Gwiazdą wieczoru będzie Big FaT Mama.  

Mecenasem jubileuszowego Festiwalu jest wielkopolska „Solidarność”.