Solidarność Wielkopolska - Sukces i pech biegaczy
Sukces i pech biegaczy
Poniedziałek 14 maja 2018

W kwietniu drużyna biegaczy reprezentujących Solidarność Regionu Wielkopolska z powodzeniem startowała w zmaganiach długodystansowców.

8 kwietnia 2018 r. nasza reprezentantka Monika Brzozowska wzięła udział w maratonie w Dębnie. Bardzo ambitny cel „złamania” 3 godzin został prawie osiągnięty, bo zabrakło naprawdę niewiele. Monika zameldowała się na mecie z czasem 3:01:06 zajmując wśród kobiet 11 miejsce, co jest rewelacyjnym wynikiem. Ogromne gratulacje!

Męska część drużyny wybrała kierunek na Warszawę i 23 kwietnia  wystartowała w Orlen Warsaw Marathon. Najlepszym czasem pochwalić się może Krzysztof Aleksandrowicz, który dobiegł do mety w 3:33:04 poprawiając tym samym swoją życiówkę. Minutę po nim za nim na mecie zameldował się Adrian Łukasik (również z rekordem życiowym). Tradycyjnie swoim spokojnym tempem, przebiegł maraton Daniel Utrajczak.

O dużym pechu może mówić nasz czołowy zawodnik Grzegorz Jezierski, który doznał kontuzji stopy podczas rozgrzewki przed zawodami i mimo dużych aspiracji zmuszony był do zrezygnowania ze startu.