Solidarność Wielkopolska - Sukces związkowych kandydatów
Sukces związkowych kandydatów
Poniedziałek 24 października 2011

Janusz Śniadek i Stanisław Szwed - solidarnościowi kandydaci na posłów - dostali się do Sejmu ze znakomitymi wynikami wyborczymi.

Janusz Śniadek kandydował z okręgu gdyńsko-słupskiego.  Osiągnął bardzo dobry rezultat, poparło go dokładnie 26440 wyborców. Były przewodniczący „Solidarności” uzyskał najlepszy wynik na liście, pokonując m. in. posłankę Jolantę Szczypińską. W całym okręgu wyborczym nr 26 osiągnął drugi rezultat wyborczy.

Świetny rezultat wyborczy uzyskał też poseł Stanisław Szwed. Były wiceprzewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” zdobył 32416 głosów. Uzyskał najlepszy wynik na swojej liście i drugi w okręgu wyborczym nr 27.

Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda pogratulował obu kandydatom tak dobrych wyników wyborczych i napisał w listach do Janusza Śniadka oraz Stanisława Szweda. - Decyzję wyborców odbieram jako zasłużone wyróżnienie i wyraz zaufania dla Pana kompetencji zawodowych i cech osobistych. Wielkie poparcie, jakie okazali Panu wyborcy, to rezultat troski i pracy, jakie przez wszystkie minione lata wkładał Pan w działalność społeczną i parlamentarną. To również podziękowanie za szacunek, z jakim traktował Pan każdego człowieka.

sis