Solidarność Wielkopolska - Świętujmy
Świętujmy
Poniedziałek 13 lipca 2015

To już 35 lat trwa nasza „Solidarność”. Tym, którzy pamiętają jej powstanie 31 sierpnia 1981 r., pamiętają te dni obaw, niedowierzania, w końcu radości i wręcz euforii, aż trudno uwierzyć, że tak szybko to minęło. Bo chociaż przez kolejne lata działo się wiele – wydarzenia radosne przeplatały się z dramatycznymi, a nastrój tryumfu i entuzjazmu z nastrojem smutku i poczuciem beznadziei – to przecież ciągle była i jest ta sama, nasza „Solidarność”. Nasza, ale też już pokolenia naszych dzieci, a czasami i wnuków.

Świętujmy więc wspólnie 35-rocznicę „S”.

Główne obchody dla wszystkich chętnych odbędą się w Gdańsku w sobotę 29 sierpnia.

Szczegółowy program ogłosi szef Związku Piotr Duda, podczas konferencji prasowej zaplanowanej na 22 lipca, ale już teraz możemy podać najważniejsze informacje.

O godz. 14 na Placu Solidarności odbędzie się manifestacja, którą zakończy uroczyste składanie kwiatów pod bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. 

Od godz. 15 na terenie Stoczni Gdańskiej trwać będzie piknik „Solidarność pokoleń”, podczas którego przewidziano  liczne zabawy i konkursy dla całych rodzin.

Dodatkowe atrakcje to koncert „MY Naród” na dużej scenie, a także występy BoneyM i Papa Dance. 

Gwiazdą wieczoru będzie Chris de Burgh, którego koncert zakończy imprezę.

Zapisy chętnych do udziału w rocznicowej imprezie organizowanej dla członków Związku oraz ich rodzin prowadzą organizacje zakładowe, oddziały terenowe oraz Zarząd Regionu.

Zapisy do 15 sierpnia - wyłącznie tych osób, które zamierzają wyjechać autokarami przygotowanymi przez ZR przyjmuje Dział Organizacji tel. 61 853 08 60 w. 19 albo Sekretariat ZR tel. 61 853 08 60 w. 31 do 15 sierpnia 2015 r.

O miejscu i godzinie wyjazdów autokarów ZR poinformujemy po 15 sierpnia.

Więcej informacji o obchodach: www.solidarnosc.poznan.pl