Solidarność Wielkopolska - Ultimatum dla rządu
Ultimatum dla rządu
Poniedziałek 8 kwietnia 2013

27 marca br. Piotr Duda skierował do premiera Donalda Tuska pismo, w którym przedstawia postulaty „S” i liczy na reakcję szefa rządu do 17 kwietnia. Jeśli reakcji nie będzie, nie wyklucza ogólnopolskich protestów.

Postulaty zostały sformułowane w Uchwale nr 2/13 Komisji Krajowej i zwracają przede wszystkim uwagę na konieczność wycofania szkodliwych dla pracowników projektów nowelizacji Kodeksu pracy dotyczących uelastycznienia czasu pracy. Wśród palących tematów znalazły się też: kwestie emerytalne, ustawowe ograniczenie nadużywania tzw. umów śmieciowych, podwyższenie płacy minimalnej, stworzenie systemu chroniącego przedsiębiorstwa utrzymujące zatrudnienie w czasie kryzysu, zaniechanie likwidacji szkół oraz stworzenie ustawy o rekompensatach dla przedsiębiorstw energochłonnych.

„S” oczekuje od premiera odpowiedzi do 17 kwietnia br. - Brak reakcji ze strony rządu na postulaty największej z central związkowych w Polsce może doprowadzić do eskalacji niezadowolenia społecznego i fali akcji protestacyjnych w całej Polsce - ostrzega w liście Piotr Duda.