Solidarność Wielkopolska - Wielkopolska „Solidarność” na podium
Wielkopolska „Solidarność” na podium
Poniedziałek 23 lipca 2012

W dniach 30 czerwca i 1 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Weteranów i I Mistrzostwa Polski Lekarzy w lekkoatletyce. Mogli w nich startować zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat. W zawodach wzięło udział 251 uczestników. Wśród nich było dwóch reprezentantów wielkopolskiej „Solidarności” - Grzegorz Jezierski i Marian Kujawiński. Zajęli oni w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Grzegorz Jezierski, maratończyk, który od wielu lat reprezentuje wielkopolską „S”, jest zadowolony ze startu w mistrzostwach.
 Oprócz osobistej satysfakcji z wygranej, cieszę się, że moim bieganiem mogę promować „Solidarność”. To był mój drugi strat w mistrzostwach. W ubiegłym roku w Zielonej Górze zdobyłem srebrny medal. Teraz wraz z kolegami przygotowujemy się do startu w Maratonie „Solidarności”, który odbędzie się 15 sierpnia w Gdańsku.