Solidarność Wielkopolska - Wielkopolski oddział „Dzielnego” 1945-1946
Wielkopolski oddział „Dzielnego” 1945-1946
Poniedziałek 25 kwietnia 2016

To tytuł kolejnej książki autorstwa dr. hab. Waldemara Handke, historyka, archiwisty, prof. nadzwyczajnego Wydziału Historycznego Politechniki Koszalińskiej.

Z recenzji dr. Rafała Leśkiewicza, dyrektora BUiAD IPN:

 „Prezentowana książka to wyjątkowe studium, barwna opowieść o wielkopolskich żołnierzach Niezłomnych skupionych wokół dwóch niezwykłych dowódców: Gedymina Rogińskiego ps. „Dzielny” oraz Mariana Rączki ps. „Kościuszko”. Mimo że jest to książka naukowa, czyta się ją jak najlepszą powieść z wieloma dobrymi i złymi bohaterami, w której dominują liczne zwroty akcji. Czytając, można zapomnieć, że ma się do czynienia z książką naukową opartą na bardzo starannej kwerendzie archiwalnej, z umiejętnym wykorzystaniem literatury przedmiotu.

Ta książka nie kończy się happy endem. Bohaterowie giną lub trafiają na długie lata do więzienia, stając się potem obywatelami drugiej kategorii. Jednak po latach prawda i sprawiedliwość tryumfuje, czego namacalnym dowodem jest ta książka”.

Zainteresowanych nabyciem książki prosimy o kontakt z leszczyńskim oddziałem wielkopolskiej „S”: tel. 65 520 21 98, solidarnosc.leszno@poczta.fm