Solidarność Wielkopolska - Wybrano przyjaznych pracodawców
Wybrano przyjaznych pracodawców
Poniedziałek 28 grudnia 2015

Co łączy m.in. Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Energetykę Cieplną Opolszczyzny, Instytut Odlewnictwa w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie i Uniwersytet Łódzki? Otrzymany certyfikat w konkursie Pracodawca Przyjazny Pracownikom, organizowanym przez NSZZ „Solidarność” pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP.

Wśród dwudziestu laureatów konkursu, których wyłoniła Komisja Certyfikacyjna, znalazła się firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie: przestrzegania przepisów prawa pracy, w stabilność zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez trzy lata.

- Człowiek powinien być i jest przed kapitałem. Ideą konkursu jest promowanie stałego zatrudnienia - podkreśla Piotr Duda, szef Związku i przypomina, że takie zatrudnienie wpływa na bezpieczeństwo pracy, a także na działalność związków zawodowych. - Nagrodzeni pracodawcy pokazują, że jest to możliwe - dodaje Duda.