Solidarność Wielkopolska - Wystawa znaczków
Wystawa znaczków
Poniedziałek 8 września 2014

„Solidarność. Poczta Podziemna w PRL” to tytuł wystawy, która w poniedziałek 15 września zostanie otwarta w siedzibie wielkopolskiej „Solidarności”.

W latach 1976-1989, aszczególnie w okresie stanu wojennego w Polsce, istniały podziemne wydawnictwa znaczków pocztowych drugiego obiegu, zaciekle ścigane przez reżim gen. W. Jaruzelskiego.

Drukarnie emitowały serie znaczków pocztowych o treściach patriotycznych i antykomunistycznych. Demaskowały fałsz i obłudę rządowej propagandy, unaoczniały starannie ukrywane przez „władzę ludową” zbrodnie popełnione przez nią na narodzie i państwie polskim. Dzisiaj wiemy, że ten front działań opozycji podtrzymywał wolę walki całego społeczeństwa o niepodległość i demokrację.

Wiele wydawnictw już wówczas przewidywało, że marsz 10 mln Polaków pod sztandarami „Solidarności” zmieni nieodwracalnie bieg historii Polski i Europy, a nawet świata.

Otwarcie wystawy nastąpi 15 września 2014 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” przy ul. Metalowej 7. Znaczki będzie można oglądać do końca września od poniedziałku do piątku w godz.  12.00-15.00.

Prezentację przygotował Komitet Organizacyjny w składzie: Jerzy Marcickiewicz, (przewodniczący), Robert Perlicjan i Piotr Koschel (wiceprzewodniczący) oraz Henryk Brzozowski, Dionizy Danielewicz, Ewa Kulewicz, Marian Kulewicz przy współpracy Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” i Okręgu Poznańskiego Prawa i Sprawiedliwości.