Solidarność Wielkopolska - Związek się zalogował
Związek się zalogował
Poniedziałek 19 sierpnia 2013

Powstanie Związku w PF Logo Express sp. z o.o. w Robakowie było nieuniknione.

- Podejście kierownictwa do podległych im pracowników zmieniło się diametralnie - mówi Szymon Mazurczak, przewodniczący „S” w PF Logo Express. - Zamiast człowieka zaczęły liczyć się cyferki. Nikt z pracowników nie miał wpływu na żadne decyzje, które zapadały w naszych sprawach, a te, niestety, były dla nas niekorzystne. Od ponad dwóch lat nikt nie otrzymał podwyżki, a znaczna część z nas zarabia zaledwie najniższą krajową, podczas gdy życie drożeje. Niezadowolenie pracowników cały czas narastało.

Organizacja zakładowa została zarejestrowana w Regionie Wielkopolska na początku lipca i rozwija się bardzo dynamicznie. Do Związku w ciągu dwóch tygodni dołączyła 1/4 z ok. 400 pracowników firmy. Zdecydowana większość z nich to młodzi ludzie, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat.

Szymon Mazurczak tak opowiada o początku drogi: - Odwiedziłem stronę internetową „Solidarności” i skontaktowałem się z Działem Rozwoju Związku. Oczekiwałem prostych instrukcji, w jaki sposób możemy dołączyć do NSZZ „S” i założyć związek zawodowy w naszym zakładzie pracy. Tak też się stało, otrzymałem niezbędne wsparcie. Kolegów do grupy założycielskiej przekonałem w jeden dzień, ponieważ byliśmy już długo traktowani po macoszemu. Taka sytuacja zmęczyła i zdenerwowała każdego. Wszyscy uważają, że związek zawodowy to ostatnia deska ratunku. „Solidarność” wybrałem, bo to największa organizacja pracowników w Polsce, z ogromnym doświadczeniem.

Firma PF Logo Express działa w Polsce od 5 lat. Zajmuje się nadrukami na artykułach reklamowych. Należy do PF Concept z siedzibą w Holandii (dostawca produktów promocyjnych, operujący w ponad 60 krajach z 17 biurami sprzedaży, w tym w Warszawie), a ta z kolei wchodzi w skład amerykańskiej grupy Polyconcept, która dystrybuuje towary marketingowe w różnych częściach świata.