Solidarność Wielkopolska - Aktualności

Wtorek 27 kwietnia 2021

W pilotażowym programie na początku maja, a na dobre w połowie miesiąca mają ruszyć szczepienia przeciwko COVID-19 w zakładach pracy. Do zeszłego poniedziałku (19 kwietnia) pracodawcy i związkowcy mogli zgłaszać swoje uwagi do przygotowanego przez rząd programu szczepień w przedsiębiorstwach. W najbliższych dniach zasady szczepień pracowniczych mają zostać oficjalnie ogłoszone. Jak się jednak okazuje, niektórzy wielkopolscy pracodawcy postanowili jak najszybciej skorzystać z tej możliwości i zaszczepić swoich pracowników.

fot. pixabay
Wtorek 27 kwietnia 2021

Sytuacja na rynku pracy jest bardzo dynamiczna, a w związku z tym pracodawcy coraz częściej decydują się zatrudniać pracowników zza wschodniej granicy Polski. W wielu firmach pracują obok siebie Polacy, Ukraińcy, Białorusini i inni obcokrajowcy. Członkiem NSZZ ,,Solidarność’’ ma prawo być każdy pracujący, niezależnie od tego jakim legitymuje się obywatelstwem.

Wtorek 27 kwietnia 2021

Dla uczczenia 41. rocznicy powołania NSZZ „Solidarność” i w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Instytut Literatury we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Solidarności organizuje konkurs literacki „Pokolenie Solidarności”.

pixabay.com

Ponad 15 milionów Polaków będzie musiało podjąć decyzję czy wybrać IKE plus czy ZUS jako miejsce przekazania swoich oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Jeżeli tego nie zrobią, państwo skieruje ich do IKE plus.

Wtorek 27 kwietnia 2021

Wprowadzenie emerytur stażowych to jest dla nas najważniejszy postulat i od tego związek zawodowy Solidarność nie odstąpi – zadeklarował w piątek szef Solidarności Piotr Duda. W ciągu kilku tygodni związek ma przedstawić ścieżkę dojścia do tego, by projektem zajął się Sejm.

Kancelaria Prezydenta RP

20 kwietnia Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw.

Wtorek 27 kwietnia 2021

Komisja Europejska przedstawiła w marcu projekt dyrektywy w sprawie jawności płac. Zgodnie z nim, już osoby ubiegające się o zatrudnienie w danej firmie będą informowane o wysokości lub przedziale wynagrodzenia.