Solidarność Wielkopolska - Przyjaźni Pracodawcy z Wielkopolski
Przyjaźni Pracodawcy z Wielkopolski
Poniedziałek 12 marca 2018

Dwie firmy z Regionu Wielkopolska - Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o. oraz Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o. znalazły się  wśród 27 tegorocznych laureatów X edycji konkursu Pracodawca  Przyjazny Pracownikom.

W poniedziałek 26 lutego na Zamku Królewskim w Warszawie uroczystego wręczenia certyfikatów dokonał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który sprawuje patronat na konkursem.

Akcja nadawania tytułu Pracodawca Przyjazny Pracownikom zainicjowana została przez KK NSZZ „Solidarność” w 2008 roku. Pierwszą edycję konkursu patronatem honorowym objął Prezydent RP Lech Kaczyński. Od tamtej pory konkurs stale odbywa się pod patronatem urzędującego prezydenta RP.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że ta inicjatywa miała dla Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wielkie znaczenie. - Był przecież nie tylko współpracownikiem Solidarności, tej podziemnej, która walczyła o byt polskiego państwa jako państwa suwerennego, niepodległego, o prawa pracowników i prawa człowieka; był także wiceprzewodniczącym Solidarności niezwykle zaangażowanym w sprawy pracownicze, uważając je za ważny element budowania nowoczesnego, dobrze rozwijającego się państwa.

 

Na zdjęciu od lewej: Paweł Baraniak - prezes Stadniny Koni Pępowo, Karol Pabisiak -  wiceprzewodniczący ZR Wielkopolska, Anna Szyszkowiak-Gorwa – wiceprezes Leszczyńskiej Fabryki Pomp.